Prowadzenie warsztatu samochodowego
Prowadzenie warsztatu samochodowego jest bardzo dochodowym zajęciem, jednak trzeba pamiętać, że każdy warsztat samochodowy musi być prowadzony w bardzo profesjonalny sposób, żeby mógł liczyć na posiadanie stałego grona klientów. Trzeba bowiem przyznać, że wprawdzie każdej osobie czasami psuje się samochód, ale nikt nie chce korzystać z oferty niesprawdzonych warsztatów samochodowych.
Każdemu zależy także na tym, aby czas naprawy samochodu w warsztacie nie był długi. Poza tym koszty takiej naprawy powinny być jak najbardziej przystępne, chociaż zbyt niskie opłaty za naprawę samochodu powinny stawać się powodem do niepokoju, że sama naprawa nie zostanie przeprowadzona w fachowy sposób.
Rozrząd w samochodzie. Wikipedia
Zadaniem układu rozrządu jest sterowanie urządzeniami, które mają na celu doprowadzenie ładunku do silnika i usunięcie z nich spalin.
Rozrząd może być:
zaworowy ? sterowanie zaworami ssącymi i wydechowymi - momentem i czasem otwarcia.
tulejowy, gdzie tuleja przesuwno-obrotowa otwiera i zamyka zawory ssące i wydechowe.
tłokowy (szczelinowy) ? tłok otwiera i zamyka okna (szczeliny) do kanałów: ssących, przelotowych i wydechowych.
sterowany przepustnicą obrotową która otwiera i zamyka okna dolotowe dla ładunku (mieszanki).
rozrząd mieszany (tłokowo-zaworowy) ? np. ładunek do silnika obywa się oknami (szczelinami) w DMP, a spaliny są usuwane przez układ zaworów w głowicy (większość silników wodzikowych, niektóre silniki rotacyjne)
Dwa pierwsze są stosowane w silniku czterosuwowym, trzy pozostałe w silniku dwusuwowym
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Układ_rozrządu_silnika_spalinowego
Definicja skrzyni biegów w Wikipedii
Skrzynia biegów ? mechanizm umożliwiający zmianę przełożenia, a przez to służący do efektywnego przekazywania mocy wytwarzanej przez silnik do napędu maszyny roboczej lub pojazdu. Przełożeniem nazywa się stosunek prędkości obrotowej na wale wyjściowym, do prędkości obrotowej na wale wejściowym. Zmiana przełożenia jest wprost proporcjonalna do zmiany przekazywanego momentu obrotowego. Skrzynia biegów łączona jest z silnikiem za pomocą sprzęgła. Biegiem w skrzyni biegów nazywa się realizowanie konkretnego przełożenia.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Skrzynia_biegów