Myjnie bezdotykowe - jak działają

ne w procesie detailingu wnętrza polegają na czyszczeniu elementów tapicerskich, podsufitki, kokpitu, wszelkich elementów plastikowych i metalowych. Nacisk kładziony jest na odnowę najdrobniejszych szczegółów i przywrócenie stanu

Myjnie bezdotykowe - jak działają

edytuj kod, encyklopedyczna definicja

Detailing wnętrza obejmuje czyszczenie, regenerację i konserwację przestrzeni pasażerskiej oraz bagażnika. Główne procesy dokonywane w procesie detailingu wnętrza polegają na czyszczeniu elementów tapicerskich, podsufitki, kokpitu, wszelkich elementów plastikowych i metalowych. Nacisk kładziony jest na odnowę najdrobniejszych szczegółów i przywrócenie stanu fabrycznego.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Auto_detailing


Czwartym programem jest zmiękczona i zdemineralizowna

Myjnia bezdotykowa ? rodzaj ręcznej myjni samochodowej. Zazwyczaj jest to myjnia samoobsługowa, gdzie klient parkuje swój pojazd na stanowisku do mycia, a następnie poprzez uiszczenie opłaty w pulpicie sterującym może zacząć mycie. Proces mycia rozpoczyna się od wyjęcia pistoletu z lancą ze stojaka lub uchwytu znajdującego się na stanowisku. Następnie klient wybiera program, którym chce myć auto. Najczęściej klient ma do dyspozycji 4 programy. Pierwszy to gorąca woda z detergentem myjącym, zazwyczaj mikroproszkiem lub pianą aktywną. Program drugi to spłukiwanie, jest to zimna woda z sieci. Trzeci program to wosk lub polimer, tu jak w programie pierwszym też występuje gorąca woda, ale z dodatkiem wosku. Czwartym programem jest zmiękczona i zdemineralizowna woda, która ma za zadanie finalnego opłukania pojazdu z pozostałości po poprzednich programach, oraz nie zostawieniu śladów na karoserii po wyschnięciu. Aby dobrze umyć auto klient powinien skorzystać ze wszystkich programów, jednak może się ograniczyć do pierwszego i czwartego. Taka myjnia zobligowana jest do tego by była wyposażona w separator, przez który przechodzą ścieki, zanim trafią do kanalizacji. Ma on za zadanie wyłapać substancje ropopochodne.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Myjnia_bezdotykowa


edytuj kod- cytat z Wikipedii

Woda jest podgrzewana w wytwornicy pary do około 180 °C, natomiast temperatura u wylotu dyszy może wahać się w granicach od 80° do 120° w zależności od temperatury otoczenia, długości węża parowego oraz jakości wytwornicy. Gorąca, sucha para emulguje tłuszcz, rozpuszcza brud i inne zanieczyszczenia oraz zabija mikroorganizmy na czyszczonej powierzchni (większość z nich ginie już w temperaturze 85 °C). Skuteczność dezynfekcji w zależności od zastosowanego urządzenia i metody czyszczenia może przekraczać 99,5%.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Czyszczenie_parą